WWW.KUMPAS.ILE.BIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ve amerikanın kolası suymuza kadar karışır...bir e-mail...

5 posters

ve amerikanın kolası suymuza kadar karışır...bir e-mail... Empty ve amerikanın kolası suymuza kadar karışır...bir e-mail...

Mesaj tarafından esdicien C.tesi 03 Mart 2007, 10:29 pm

Biz asla içmiyoruz..ya siz..?
Dun gece eve donerken su almak uzere markete ugradim,
Gorevliye soyle sordum:
1,5 lt. su var mi? Ama Turkuaz Disinda lutfen"
Turkuaz ciktigindan beri bu sekilde su aliyordum artik. Para verip
kotu su icmeye hic niyetim yok! Marketteki adamin dediklerini
aynen aktariyorum: "Abi, ben o sudan satmiyorum.
Inan ki gelen musterilerden onda dokuzu senin soyledigin seyi soyluyor"
Peki, neden halen satiyorlar?" diye sordum.
Abi, Turkuaz suyu, marketlere bedava veriliyor, satarsan kâra
geciyorsun, satmazsan oylece duruyor. Ama ben satmiyorum, cunku alan yok. Ayrica CocaCola satanin Turkuaz da satma zorunlulugu var, hatta baska su sattirmamaya calisiyorlar." Uzun soze gerek yok; hic kimse almazsa, hic kimseye satamazlar...
Lutfen okuyun, okutun!
Bir seye dikkatinizi cekmek istiyorum.
Turkiye'de bazi siseli icme sulari dogal kaynak suyu degil. Dogal kaynak
sularinda devlete para odemeniz gerekiyor, arti bu tesislerin yatirim maliyeti cok yuksek. Dolayisiyla CocaCola ne yapti, kaynak suyu
arastirmalarinin maliyetlerini cok yuksek buldugu icin Bursa/Kestel
ovasindaki CocaCola fabrikasinda derin kuyu pompalariyla ovanin suyunu
cekerek bunu da termostan gecirip filtre ederek hem CocaCola mesrubatini hem de Turkuaz'i siselemeye basladi. Turkuaz'in etiketinin ust ve altindaki Kahverengi seritlere dikkat edin: "Sofra Icecegi" yazar. Devlet, CocaCola'nin uyanikligini kanuna uydurmak ve uyanikliga yapilacak itirazlari bertaraf etmek icin boyle bir kural cikardi!
Binlerce donumluk tarim arazisinin bulundugu ve CocaCola haric hicbir
Isletmeye "derin kuyu pompasi" cakma izni verilmeyen Kestel ovasinda,
yeraltindan cekilen su, filtre edilip daha sonra icine bazi mineraller katildiktan sonra Turkiye'nin en ucra kasabalarina bile satiliyor ve likir
likir iciliyor. Bazi yazlik kasaba ve koylerde neredeyse Turkuaz harici
icme suyu bulamazsiniz cunku dagitim agi cok guclu. Bayilere baski
bile oldugu yolunda duyumlar aldim. Turkuaz icmeye Devam edecekseniz, unutmayin, yapay bir su iciyorsunuz.
Duyarli bir vatandas olarak konuya dikkatinizi cekerim. Her tarafi dogal kaynak sulariyla dolu memlekette, millete kuyu suyunu zorla ve de ustune para alarak iciriyorlar.
Icmeyin arkadaslar!

Y.Doc. Dr. Cemalettin CAMCI
Firat Universitesi Genel Cerrahi
Elazig-Turkiye
Lutfen bu mail'i gonderebildiginiz kadar cok kisiye gonderin

Gönderenin Notu:
Kola'nın ülkesi"nin 1960 lı yıllarda, özellikle ilkokul ögrencilerine ücretsiz süt tozu, balık yagı ve peynir yardımı yaptıgını, bu tarihlerden sonra Anadolu tarihinde ilk kez çocuk felci vakalarının görüldügünü ve de onraları çocuk felci asısının "rutin asılar" arasına sokuldugunu, bu asıların bizlere büyük paralarla satıldıgını HATIRLAYIN VE UNUTMAYIN..
Küba gibi bir ülkenin "İnsan saglıgıyla ticaret olmaz" diyerek, (abd de bile patent aldıgı) kanser asısını, yoksul ülkelere ilacı, isteyen ülkelerede patentini ücretsiz verdigi, buna karsın tüm ab/abd/israilin yapay Hastalıklarla hazinemizi ve saglıgımızı emdiklerini BİLİN VE UNUTMAYIN..

"Ücretsiz" adını bile söylemeyen bu malum firmalar, "ücretsiz su Veriyorlarsa" bunun nedenini DÜSÜNÜN VE BULUN!!
esdicien
esdicien
efsane
efsane

Erkek Mesaj Sayısı : 456

http://www.ortysh.yetkin-forum.com

ve amerikanın kolası suymuza kadar karışır...bir e-mail... Empty Geri: ve amerikanın kolası suymuza kadar karışır...bir e-mail...

Mesaj tarafından HerseyVatanIcin Paz 04 Mart 2007, 4:46 pm

turkuaz suyununda bu amerikalarinin sattigini bilmiyodum...bundan sonra icermiyim heec....allah razi olsun abican...insallah bu maili gönderdigimiz kisilerde duyarli olurlaar....
HerseyVatanIcin
HerseyVatanIcin
baştacımız
baştacımız

ve amerikanın kolası suymuza kadar karışır...bir e-mail... Empty Geri: ve amerikanın kolası suymuza kadar karışır...bir e-mail...

Mesaj tarafından TUBBY Paz 04 Mart 2007, 5:15 pm

Benimde bundan haberim yoktu bizi uyardıgın için çok saol canım ortim bundan snra alırmıyım hiç turkuaz!!!

TUBBY
adminiçe
adminiçe

http://www.elazigonline.com/forum

Mesaj tarafından latife Perş. 22 Mart 2007, 2:10 pm

gecen yıldan buyana turkuaza tepkının oldugunu duyup goruyodum ama kımse bı neden belırtmıyolardı daha dogrusu onlarda bılıyodu.demek bunun altındanda bu cıktı.tabı devletın bunları denetleyen kısılerı uyusun bız boyle cay kasıgıyla kum tasıyıp bına ınsa ederız oldu.bızlerde duyarlı olmalıyız ancak bastakıler duzgun bı adım atmazsa bızımkıler hıc kalır

ulkemız gelısmıs bı yer degıl bu yuzden bılınclı ınsan sayısı cok az.bu boyle 3 5 ınsanın uyrmasıyla ıcmemesı ıle olmaz
latife
latife
baştacımız
baştacımız

Mesaj tarafından majestik Ptsi 02 Nis. 2007, 12:58 pm

guzel bir duyuru ben pek dikkat etmem açıkçası.

çünkü ulkemizde ne almak istesek hep amerikan malıyla karşılayoruz yani sadece bir noktada takılı kalmıyalım almıcaksan hiç bir amerikan malını almıcaksın derim...
he sen dersen safım belli olsun sonsuz saygı duyarım saten bunu yapana da karşı degilim ama ilk baş ulkemizde herşeye elini uzatmış amerikan malını azaltmak
majestik
majestik
tıfıl
tıfıl

Erkek Mesaj Sayısı : 14
Teknolojiyle aran nasıl : İsTaNBuL

- Similar topics