WWW.KUMPAS.ILE.BIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Özelleştirme Adında Yapılan Büyük Vurgun...

5 posters

Özelleştirme Adında Yapılan Büyük Vurgun... Empty Özelleştirme Adında Yapılan Büyük Vurgun...

Mesaj tarafından ceku1023 Paz 04 Mart 2007, 2:07 pm

study study study study study study study study study study study study study
---------------------------CHP'li Kılıçdaroğlu'dan garip gureba hikayeleri-------------------
Arrow Arrow KEMAL Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Devleti'nin sağlam karakterli dürüst bürokratlarındandı... Görevi sırasında devlet malını, yetim hakkını yamyam sürüsünden korumak için elinden geleni yaptı... Çoğu kere bu yüzden kötü kişi oldu... Saldırıları göğüsledi, kutsal emanete ihanet etmedi...
O şimdi CHP milletvekili...
Tepeleri saran yolsuzluk, vurgun, soygun çetelerinin peşinde iz sürmeye devam ediyor... Bu arada devleti yöneten kadroların, 'özelleştirme' işlerine de mercek tutuyor...
Gördüklerini kamuya yansıtıyor...
Dosyalıyor...
Mesela dosyasında şöyle bir not var: 'Berlusconi Türkiye'ye geldi. Sayın Başbakan'ın çocuğunun düğününe nikah şahidi oldu... Berlusconi buraya niye gelir? Ne oldu da, niçin bir başbakanın nikah şahidi olma ihtiyacını hisseder?.. Çünkü bir İtalyan firması zordaydı ve bu İtalyan firmasının kurtarılması gerekiyordu. Firma ARİA'ydı... Geldi ve kurtardı.
Ve öyle bir kurtardı ki, hiçbir bürokratın imza atmadığı bir sözleşmeye, parlamentodan yasa olarak geçirdiler bunu. Skandal bir gelişme, üç milyon dolarlık bir zarar, birleştirdiler onu. İçine parayı koydular, yasayı çıkardılar; parayı koydular ve çıkardılar. Berlusconi'nin hatırına yaptılar bunu!..'
Kılıçdaroğlu'nun aktardığı bu hikayeyi, iktidar kulislerde kendisine göre 'AB ilişkileri çerçevesinde' izah ediyor!..
Ona inanalım da!..
Kılıçdaroğlu'nun şu notlarına da bir göz atalım...
'Gemlik'te bir gübre sanayi var, 2000 yılında bunun özelleştirilmesine karar veriliyor ve ihaleye çıkılıyor, 2000 yılında. Yapılan ihale sonucunda, bunun 96 milyon dolara özelleştirilmesine karar veriliyor, 96 milyon dolara. Fakat Özelleştirme İdaresi diyor ki; bu 96 milyon dolar çok düşük, olamaz, iptal ediyor...'
Geliyoruz seçimlere... AKP iktidar oluyor... Hikayenin devamı şöyle: '2003 yılında yine ihaleye çıkılıyor ve ihale 83 milyon 100 bin dolara bağlanıyor. 2000 yılında, yani 3 yıl önce 96 milyon doları düşük gören devlet, AKP iktidarı döneminde, 3 yıl sonra 2003 yılında, 83 milyon 100 bin dolara bu satılıyor. Nasıl satılıyor; vadeli satılıyor, peşin de değil...'
Dahası da var... 'Gemlik Gübre'nin mal varlığı ne, onun da altını çizeyim. Bu gübre şirketinin, nakit alacağı ve stok değeri, 25 milyon 700 bin dolar. 37 bin metrekare arazi; değeri 150 milyon dolar, sadece arazinin değeri 150 milyon dolar. 154 daire ve sosyal tesisi var, ortalama 50 milyon dolar. Bu şirketin kuruluş maliyeti, 370 ila 400 milyon dolar. 300 metre uzunluğunda ve 200 metre derinliğinde bir limana sahip, değeri 50 milyon dolar. 4.000 metrekare açık park sahası var, 150 bin ton kapasiteli gübre stok deposu var...'
Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu bütün bu tesislerin yekpare satışını yanlış olduğunu söylüyor, hükümeti uyarıyor...
Ve bu hükümet, bunu 83 milyon dolara satıyor...
İlginçtir, alan kişi bile 'Ben bunu aldım ama diyor, yanlış yapılıyor, doğru değil' demiş.
Demiş de ne olmuş?..
Gemlik Gübre'yi alan kişinin, iktidarla olan yakınlığı sonucu, Paşabahçe ve Beykoz Kundura'nın özelleştirilmesinde de satın alma temaslarından bahsediliyor...
Kılıçdaroğlu'nun arşivinden 'garip gureba'nın ihyası çalışmalarından hikayelere devam edelim...
'Balıkesir Seka İşletmesi değer tespiti ne biliyor musunuz?.. 51.2 milyon dolar. Kaça özelleştirildi?..
1.1 milyon dolara. Kime? Albayraklar grubuna. Kim bunlar? Sayın Başbakan'ın yakınları...Yani onda bir değil, ellide biri bile olmayan bir bedele özelleştiriliyor...
Mahkeme, bu özelleştirmeyi iptal etti sendikanın başvurusu üzerine. 7 ay sonra, iptal kararı telmih edildikten 7 ay sonra, gereği yapılmak üzere ilgili firmaya tebliğ edildi. Sonuç ne oldu. Hiçbir şey... Giden gitti...'
Kılıçdaroğlu'nun çok ilginç bir yorumu var...
'Geçmiş hükümetleri yargılarken bir baktık ki, yani bunların yanında onlar zemzem suyuyla yıkanmış!..'
Düşünün artık...
Geçmişte olanları, hortumları vurgunları... Kılıçdaroğlu bile o zamanki durumu, bunların yanığnda küçük bir nokta olarak anlatıyor!..
Diyor ki; 'Hem de bakın, hem de bu kadar kısa süre içinde o efelenerek yürüyenlerin, yarın Yüce Divan'da, o zaman ne olacaklarını göreceğiz, bizim grup başkanvekilimiz çok güzel bir şey söylüyordu. Bu iktidarın bakanları, kendilerine Anayasa Mahkemesi'ne yakın yerde ev tutsunlar diye, çünkü gidiş - gelişleri biraz daha rahat olur diye...'
Question Question
(BEHİÇ KILIC'IN 2 OCAK 2007 de tercüman gazetesinde yazdığı köşeden alınmıştır...)
ceku1023
ceku1023
çırak
çırak

Erkek Mesaj Sayısı : 34

Özelleştirme Adında Yapılan Büyük Vurgun... Empty Geri: Özelleştirme Adında Yapılan Büyük Vurgun...

Mesaj tarafından esdicien Paz 04 Mart 2007, 3:16 pm

siyasetçi milletinin yaptığı yanlışları bir siyasetçi anlatırsa hele de karşı grubun siyasetçisi anlatırsa inanmam.........
esdicien
esdicien
efsane
efsane

Erkek Mesaj Sayısı : 456

http://www.ortysh.yetkin-forum.com

Özelleştirme Adında Yapılan Büyük Vurgun... Empty Geri: Özelleştirme Adında Yapılan Büyük Vurgun...

Mesaj tarafından ceku1023 Paz 04 Mart 2007, 3:33 pm

Ben inanırım aga anlattıklarının temeli varsa işkembeden sallamıyosa ki doğru söylüyo ben bir balıkesirli olarak seka olayını gayet iyi biliyorum...Başka bir örnek daha vereyim;
Malumunuz TÜRK TELEKOM amerikanlara SATILDI!!! (telekommu özelleştirmek bence başlı başına bir hata ama neyse)...Özeleştirme şu şekilde oldu ödemeler 4 yıllık bir süreye dağıtıldı..telekom ne kazanmışsa direk taksite yatırsa 4 yıl sonra bu kurumu alan kişilerin cebinden 5 kuruş çıkmadan ellerine geçmiş olacak..bu nedemek oluyor? telekom özelleştirilmedi sadece el deyiştirdi peki bunun sonucunda ne oldu? telekomun elde ettiği kar devlete deyilde AMERİKANLARa gitmiş oldu.... taktir sizin..
Exclamation Exclamation Exclamation
ceku1023
ceku1023
çırak
çırak

Mesaj tarafından esdicien Paz 04 Mart 2007, 3:44 pm

e sen sööle devleti kime emanet edelim o zaman?
esdicien
esdicien
efsane
efsane

Mesaj tarafından ceku1023 Paz 04 Mart 2007, 3:58 pm

Dostum devlet kimsenin şahsi malı deylki veya bunun böyle devredilen falan birileri yokki devlet hepimizin devleti ve buna sahip cıkacak olanda biziz...bu nasıl olur peki?Elbetteki halkın yani senin benim duyarlı davranmamla olur,hesap sorarak olur...Bence bizim yaptığımız en büyük hata seçimde oy kullanıp sonrasında seyretmek olaylara seyirci kalmak..Zaten yukarda bu yazıyı sizinle paylaşmamın asıl nedenide bu olaylara seyirci kalmayalım.....
ceku1023
ceku1023
çırak
çırak

Mesaj tarafından esdicien Paz 04 Mart 2007, 4:11 pm

abi suç bizdeyse kimseyi suçlayamayız...kapının kilidni açıp hırsızı içeri alıp sonra da arkasından eyvah etmek aptalca bişey değil m?
esdicien
esdicien
efsane
efsane

Mesaj tarafından ceku1023 Paz 04 Mart 2007, 4:18 pm

Kim biliyodu ki veya kim derdiki bunlar böyle böyle yapar diye millet musluman adamlardır haram helal bilir diyerek oy verdi...(arkadaşlar yanlış anlaşılmasın bunlar tamamen kendi görüşüm kimseyi bağlamaz yani).zararın neresindendönersek kardır.. Smile
ceku1023
ceku1023
çırak
çırak

Mesaj tarafından esdicien Paz 04 Mart 2007, 4:23 pm

ceku dostum tamam bir haber veriosun da haberle kalaım bırak seçimi istedikleri zaman yapsınlar emi...artı gelecek olanın bunlardan iyi olacağını kim bilebilir???belki başa sen ben gelsek biz de onlar gibi olacaz...bence sorgula ama kötüleme sonuçta biz koyduk ceylan deris koltukalrı onların altına...
esdicien
esdicien
efsane
efsane

Mesaj tarafından ceku1023 Paz 04 Mart 2007, 4:32 pm

Abi siyasiler adam gibi işlerini yapsınlar ceylen derisi hakları, feda olsun...kötüleme diyosun iyisin hoşsunda selimim bakıyorum dış politikada türkiyenin düştüğü duruma (örnek daha düne kadar bizden korkusuna altına eden yunanistan başımıza efe kesildi...ermenistan he kezaa..)gercektn içler açısı.neyse uzatmayalım daha fazla bölümde falan daha çok konusuruz.. Smile Smile Smile
ceku1023
ceku1023
çırak
çırak

Mesaj tarafından bedirhanyetkin Ptsi 12 Mart 2007, 3:58 pm

selam arkaadaslar nasilsiniz ''neyse ben yorumuma geceyim ben esdiciene tamamiyle katilirim .siyasetin bir diger tarafi politikadir.. bunuherkes bilir zammaninda bize bir hocamiz lutfedip anllamini soyledi ploi yani cok tika yuz demek yani cok yuzluluk bu isin dogasinda var yani simdi sunu soleyeyim sunu bilinki bunu en iyi chp yapiyor ve bazi temiz yurekli ve gundemi sadece tarafli gazetelerde okuyan ceku gibi arkadaslar ancak bunlara inanirlar
bedirhanyetkin
bedirhanyetkin
tıfıl
tıfıl

Erkek Mesaj Sayısı : 14
Teknolojiyle aran nasıl : iç güveyden hallice

Mesaj tarafından ceku1023 Ptsi 12 Mart 2007, 4:16 pm

Bedirhan kardes ben burada bu parti iyi bu parti kotu diye bisey demedim ki zaten bu yaziyi tercuman gaztesinden aldigimi belirtmistim...tercuman gaztesi su an turkiyede tarafli olmayan gercekleri yazan ender gazetelerdendir...hepimiz ermeniyiz yazilarina en sert tepkiyi gosteren yine bu gazte hepimiz TURKUZ posterleri dagitan milleti birlik icinde tutmaya gayret gosteren bana gore tek gazte....Bagnazlik yapmayin lutfen olaylara bir yonden bakmayin takim tutar gibi parti tutmayin olaylari sorgulayin biraz...kaldiki sadece bu yaziyida ornek gostermedim telekommu ornek verdim...veya bi tane daha video verdim siteye indir ve seyret sana tavsiyem....
ceku1023
ceku1023
çırak
çırak

Mesaj tarafından bedirhanyetkin Paz 18 Mart 2007, 8:04 pm

partı destekledım dıyorsun ama bır partının fıkırlerını arastırmadan yazmıssın veye alıntı yapmıssn demı bu turkıyede vedunyada hıc tarafsız gazete yoktur.unutma tarafı olmayanın dusuncesıde yoktur ornek hayvanlar ..bızımm yanı ınsanların doğasında var taraf tutmak....hedefı olmayan gemıye hıc bır ruzgar yardım etmez ...bu lafı hayatında 100 kere okumussun ama anlamamıssın
bedirhanyetkin
bedirhanyetkin
tıfıl
tıfıl

Erkek Mesaj Sayısı : 14
Teknolojiyle aran nasıl : iç güveyden hallice

Mesaj tarafından latife Ptsi 19 Mart 2007, 11:54 am

ceku ozellestırmelere gelen yorumun ıyıde onda haklı tarafların varda .. su tercumanın hrant dınk cınayetıyle ılgılı yazdıklarına yaptıgın yorumda asırı mıllıyetcılık sezdım ınsallh yanlıs anlamısımdır..cunku bana gore ozellestırmeler ve o yorum bırbırıne zıt..ozellestırmelere adı karısan abıler zaten senın o tercumanın arkasındakılerden baska kımkı ? neyse
latife
latife
baştacımız
baştacımız

Mesaj tarafından ceku1023 Ptsi 19 Mart 2007, 12:45 pm

Bedirhan yazdıklarımı dikkatli okursan hedefi yok demedim herhangi bir partiye taraf deyil...
ceku1023
ceku1023
çırak
çırak

Mesaj tarafından eeisahin C.tesi 02 Şub. 2008, 11:16 am

dah ceku politikanın yalan oduğunu anlamamış gibi konuşuyon adam olsunlar falan ......hgit o zaman adam gibi birine oy ver bulabilirsen burda kötünün iyisini seçmek gerekir . geçmişi bilenler kötünün iyisini seçebilir bunu unutma..göz boyayanlarada kanma kendine bi süzgeç edin herkesin düşüncesinin bil ama süzgeçinden geçir.....
eeisahin
eeisahin
admin
admin

Erkek Mesaj Sayısı : 409
Teknolojiyle aran nasıl : geçinip gidiyoruzz

- Similar topics