WWW.KUMPAS.ILE.BIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

odam ve ben

3 posters

odam ve ben Empty odam ve ben

Mesaj tarafından cedric Çarş. 02 Ocak 2008, 7:31 pm

Oda, saniyelerin dakikaların saatlerin günlerin belki yılların geçtiği geçeceği oda… Gönlüne göre şekil değiştiren insanlar, eşyalar… Moralim bozuksa şu eski koltuk somurtur, kırık kanepe acılar içinde ağlar. Odanın havası mı puslanır gözlerim mi belli olmaz. Yoksa sigara bu kadar çabuk mu sarar havamı. Ayağımı yere koyamam yerler soğuk. Kafam dağınıksa masamda yer bulamam ilişecek. Oysa kitaplarım her zaman masanın sol köşesinde üst üsteler. Öyle değil mi ki... Her hatıra gibi sen aklımda fikrimde hayalimde üst üste.
Odamın rengi sarı. Işığım hep beyaz yanarken o inadına sarı. Sarı neyin rengi zihninde canlandı mı? Yeşil yaprak sararır, ölen beniz sararır, gülen güneş sararır da akşama döner gün. Odam neden sarı? O da mı bi yolun sonuna yaklaşmış, yaklaşmakta da nihayetini, yani sarıyı bulmakta. Sarı kasvet verdi düşüme. Rüyalarım bunun için mi hep bir kâbus havasını tattırmakta. Anlıyor insan bunları düşününce uykuya düşmanlığı. Uyku zarar verir bu odada. Uyku çoğuna sığınacak limanken bana bu yüzden bir kaçış sebebi kendimden. Aslında hani düşünmüyor da değilim kimden kaçıyorum? Montaigne demişti biliyordum dertlerimiz atımızın terkisinde gelirdi. Biz nereye onlar oraya. Çok mu kara hayallerim, fikrim, zikrim. Söylemişlerdi ki duymuştum karanlıklara alışan insan ışığa bakamaz da korkar ışıktan. Sanki o hapishane filmlerinde hep gördüğüm üç ay hücre cezasından sonra ilk kapı açılmasındaki aydınlığa bakamayan; elini yüzüne, gözüne perde yapan insanlar gibi korkuyor muyum ben de. Sana soruyorum neden sarı görünüyor gözleri kamaştıran bu floransan ışıkta odamın rengi.
Şimdi buldum sigara neden öldürür insanı. Sigara sarartır da ondan. Koca koca doktorlar bunu mu bulamamışlar da o masumda neler aramış da bulmuşlar.
İnsanı kendisi öldürür. Ya da doğrusunu söyleyim yaşam öldürür. Yaprağı zaman sarartır, insanı yaşamak…

cedric....on aralığın ikibin yedi
cedric
cedric
v.i.p.
v.i.p.

Erkek Mesaj Sayısı : 3
Teknolojiyle aran nasıl : ii

odam ve ben Empty Geri: odam ve ben

Mesaj tarafından bedirhanyetkin Çarş. 02 Ocak 2008, 9:36 pm

s.a cedrıc kardes sarıyı guzel yorumlamıssın harıka bır sey ..ama odana madem kı butun huznu ve hatta odanda senın mutsuz olmanı saglayan sey madem kı sarı renk ben derım kı odanı mavıye boya..alternatıf renk..kendıne guvenı temsıl eder... baska dedıgım gıbı sarıyı ıyı yorumlamıssınız tebrık ederım ...emege saglık ..yazmak dıyor buyuk usta yazmak kadının doğum sancısı gıbı zor bır seydır.. her kes cocugunun guzel olmasını ıster.. o yuzden ınsanlar guzel bır seyler yazmak ıster...ama dogduktan sonra butun cocuklar guzeldır....umarım meramımımı anlatabılmısımdır..selam ve saygı ıle..devamını beklerız...yuru kım tutar kı azıme ve ınanca sarılmıs bırınnı...
bedirhanyetkin
bedirhanyetkin
tıfıl
tıfıl

Erkek Mesaj Sayısı : 14
Teknolojiyle aran nasıl : iç güveyden hallice

odam ve ben Empty Geri: odam ve ben

Mesaj tarafından esdicien Perş. 03 Ocak 2008, 2:53 am

kul olayım kalem tutuan ellere....

madem oodam sarı, bahçemde çieği, gökte güneşim, kibritte ateşim sarı, madem sarı haytın her yerinde, ölüme yüz tutmuş hasta bedenler neden sarı?
esdicien
esdicien
efsane
efsane

Erkek Mesaj Sayısı : 456

http://www.ortysh.yetkin-forum.com