insanlar yorum yaparak yaşıyor...

Aşağa gitmek

insanlar yorum yaparak yaşıyor...

Mesaj tarafından cedric Bir Çarş. 02 Ocak 2008, 7:39 pm

İNSANLAR YORUM YAPARAK YAŞIYOR HAYATINI. ONLARA ADANMIŞ, ONLARA BAHŞEDILMIŞ SANDIKLARI ŞU GELİP GEÇİCİ OLDUĞU KULLANMA KILAVUZUNDAN ÖĞRENİLEN HAYATI…
YAŞIYORUZ SÖZDE İNSANLARLA. ONLARA DOKUNMADAN ONLARLA KONUŞMADAN. İÇİMİZİ DÖKMEDEN, DÖKEMEDEN. OYSA İNSANIN BİR YOLDAŞA İHTİYACI YOK MU ŞU KARANLIKLARA GÖMÜLDÜĞÜ HAYATTA. BUNUN İÇİN DEĞİL Mİ Kİ HER AYRILIK BU KADAR KOYAR İNSANA.
YORUM YAPIYORUZ İŞTE. KORKUYORUZ YAŞAMAKTAN. TEK BAŞIMIZA GÖĞÜSLEMEK ZOR VE ANLAMSIZ GELİYOR BAŞINA BUYRUK YARATILMIŞ VE FAKAT ASLA BAŞINA BUYRUK YAŞAYAMAYACAK YÜREĞİMİZLE YAŞAMI. ÇOK KERE MERAK EDİYORUM İNSAN NEDEN BİRİNE BAĞLANMA İHTİYACI DUYAR. E BEN BİLİYORUM Kİ KİMSE BENİ BENDEN İYİ ANLAMAYACAK. ŞÖYLE Mİ DİYORUZ “E KARDEŞİM ANLADIĞI KADAR”.
İNSANIN YARATILIŞI GEREĞİ BENCİL OLDUĞUNU OKUMUŞTUM DUYMUŞTUM DÜŞÜNMÜŞTÜM YILLARCA. NE DEMEK BU? NİYE KANDIRIYORUM KENDİMİ? BİLE BİLE LADES DİYORUM, BENİ ANLAMAYACAK BİRİLERİNE KENDİMİ NİYE ANLATIYORUM? BU BİR ORTAYA KOYUŞ KAVGASI MI YOKSA? BENCİLLİK DUYGUSU BÖYLE Mİ KENDİNİ TATMİN EDİYOR YOKSA?
ANLADIM. GALIBA EN SONUNDA ANLADIM. KİM DAHA GÜÇLÜ OYUNU BU. HERKES HEYBESİNDE OLANI DÖKÜYOR ÖNCE, SONRA SEYRİNE DURUYOR. BİR KIYAS MÜCADELESİ.
KENDİMİ ANLATIYORUM, BAŞKALARI KENDİNİ ANLATIYOR; ÇÜNKÜ:
MERAK İNSANİ DUYGULARIN NE KADARINI KAPSAR?
İNSANLAR BİLDİKLERİ ŞEYLERİ MERAK ETMEZLER. HEM NEDEN MERAK ETSİNLER. AMA MERAK EDİYOR İŞTE NERDE KENDİNDE OLANDAN FARKLI BİŞEY GÖRSE Bİ TELAŞ Bİ PANİK HALİNE BÜRÜNÜP KOŞUYOR ONA DOĞRU.
SEVGİ NERDE DİYE SORACAK HERKES ŞİMDİ BANA. SEVGİNİN GERÇEK OLANINDA BÖYLE ŞEYLER OLMAZ DİYECEKLER. TAMAM KARDEŞLERİM SİZİNLE AYNI FİKİRDEYİM. GERÇEK SEVEN KARŞILIK YA DA EN KÜÇÜK MENFAAAT BEKLEMEZ. ALMADAN VERİR. CANI ERİTİR ONUN GÜLÜŞÜNDE DE KİMSELER BİLMEZ. E NE OLACAK ŞİMDİ?
ASIL SORU VE HAYATIN EN BÜYÜK PROBLEMİNE ÇIKIYORUZ. AĞZI OLANIN SEVGİDEN AŞKTAN KONUŞTUĞU ZAMANIMIZDA BUNLARIN NE KADARI KARŞILIKSIZ BAĞLANMIŞ? GERÇEK SEVGİ GERÇEKLİĞİNİ YOKSA YILLAR ÖNCE KAYBETTİ DE KİMSENİN HABERİ OLMADI MI?
HER NE PAHASINA OLURSA OLURSA OLSUN SEBEPSİZ YERE ÖZLEMEK, YOLLARI GÖZLEMEK, UĞRUNA ONDAN HABERSİZ GÖZYAŞI DÖKMEK…


cedric
avatar
cedric
v.i.p.
v.i.p.

Erkek Mesaj Sayısı : 3
Yaş : 31
Teknolojiyle aran nasıl : ii
Kayıt tarihi : 02/01/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz