WWW.KUMPAS.ILE.BIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fatih Akın: Türkiye'de askerlik yapmayacağım...

Fatih Akın: Türkiye'de askerlik yapmayacağım... Empty Fatih Akın: Türkiye'de askerlik yapmayacağım...

Mesaj tarafından HerseyVatanIcin Salı 02 Ekim 2007, 3:18 pm

60’ıncı Cannes Film Festivalinde ödül alan ünlü yönetmen Fatih Akın, Türkiye'de askerlik yapmayacağını, gerekirse Türk vatandaşlığından çıkacağını söyledi.

Fatih Akın: Türkiye'de askerlik yapmayacağım

Ünlü yönetmen Fatih Akın, Türkiye'de askerlik yapmayacağını, gerekirse Türk vatandaşlığından çıkacağını söyledi.

"Yaşamın Kıyısında" isimli son filmi tüm Avrupa'da gösterime giren ünlü yönetmen Fatih Akın, Türkiye'de askerlik yapmayacağını, gerekirse Türk vatandaşlığından çıkacağını söyledi.CANNES'da yarışan "Yaşamın Kıyısında" filminin Avrupa sinemalarında gösterime girmesi nedeniyle demeç üstüne demeç veren ünlü yönetmen Fatih Akın, ideolojik olarak askere gitmek istemediğini söyledi.

İsviçre'deki Tages-Anzeiger ve Basler Zeitung gibi önde gelen gazetelerin "Das Magazin" isimli kültür ilavesine konuşan Fatih Akın, "Filmlerinizi ne olarak tanımlıyorsunuz" şeklindeki soruya şu cevabı verdi: "Bir dünya sineması. Almanya'dan dünya sineması. Ancak kimsenin beni karar vermeye zorlamadığı sürece. Bu kim olabilir. Üçüncü İmparatorluk dışında ve sonrasında (Nazi dönemi kastediliyor) yeni bir dördüncü imparatorluk olabilir. Ya da Türkiye isteyebilir. Ben daha Türkiye'de askerlik yapmak zorundayım. Ama bunu istemiyorum. Gönlüm yok. Zorlama olursa vatandaşlıktan çıkarım. Ben elime silah almaktansa bir parça kağıttan feragat etmeyi tercih ederim. Tabi bu benim kimliğim elimden alınıyor anlamına gelmez. İstanbullu olarak kalırım."

yazik cok yazik....allah vatanimiza hayirli evlatlar nasip etisn insallah....
HerseyVatanIcin
HerseyVatanIcin
baştacımız
baştacımız