'Yalanını da al git!' yalan çıktı

Aşağa gitmek

'Yalanını da al git!' yalan çıktı

Mesaj tarafından lazkopat Bir Perş. 19 Tem. 2007, 6:24 pm

CHP'nin 'Yalanını da al git' ilanında kepenk kapatmış dükkanların fotoğrafı yayın-landı. Ancak reklamı gören işyerleri sahipleri ayaklandı. İşte 'bu kadar olur' dedirten yalan!

İlanda yansıtıldığı gibi işyerlerini iflas nedeniyle değil, taşındıkları için kapattıklarını vurgulayan esnaf, işlerinin de gayet iyi olduğunu belirtti. Alınan bilgilere göre sorun, reklam ajansından kaynaklandı. Dükkanın kepenginde yer alan 'taşındık' yazısının fotomontajla silinmesi, büyük bir skandala yol açtı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, ilanın reklam şirketinin sorumluluğunda olduğunu belirtirken, "Orası olmasa bile Türkiye'de o kadar çok işyeri iflas ediyor ki..." dedi.

CHP'nin dünkü gazetelere verdiği ilanda iflas nedeniyle kapanmış gibi yansıtılan işyerlerinin bulundukları binanın satışı nedeniyle yaklaşık iki hafta önce taşındığı ortaya çıktı. Levent Oto Sanayii'ndeki Çelik Caddesi Başak Sokak'ta bulunan işyeri kepenklerinin üzerinde de 'taşındık' ibareleri yer alıyor. CHP reklamında ise bu ibarenin yanı sıra taşınılan yerlerin adresleri fotomontajla silinmiş. İlandaki 'Torna ve Freze İşleri Yapılır' yazılı tabelanın ait olduğu işyerinin sahibi Volkan Yakut, sabah gazeteyi eline aldığında çok şaşırdığını söyledi.

İşyerinin iflas etmiş gibi gösterildiğini belirten Volkan Yakut, "Bulunduğumuz bina 6 ay önce satıldı. Bize de süre verdiler. İki hafta önce eski yerimizin hemen yanındaki binaya taşındık. İflas falan yok." diye konuştu. CHP'nin yalan reklam yaptığını ifade eden Volkan Yakut, sözlerine şöyle devam etti: "Gerçekten kapansa bu kadar zoruma gitmez. Hatta ben de hükümete kızarım. Ama yok böyle bir şey."

Yeni işyerindeki makinelerini ve işçilerini gösteren Volkan Yakut, "CHP'nin böyle basit propaganda yapmasını kınıyoruz." dedi.

İlanda gösterilen binada taşınmadan önce altı işyerinin bulunduğunu kaydeden Caner Usta ise şu ifadeleri kullandı: "Arkadaşların hepsi başka yerlere taşındı. Zaten kepenklerin üzerinde de yeni yerlerin adresleri, telefonları yazıyor. Esnafın moralini bozmasınlar. İşlerimizi daha da kötü duruma mı sokmak istiyorlar? Bu ilanı, bu tabelaları gören müşteri gelir mi bir daha buraya?"

CHP'NİN GARİP SAVUNMASI

Dükkanın kepenginde yer alan 'taşındık' yazısının fotomontajla silinmesi, büyük bir skandala yol açtı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, ilanın reklam şirketinin sorumluluğunda olduğunu belirtirken, "Orası olmasa bile Türkiye'de o kadar çok işyeri iflas ediyor ki..." dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=76mVjqL7NFY

CHP YALAN ÇIKAN REKLAMINDA ISRARLI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), "Yalanını da al git" sloganı çerçevesinde bazı gazetelerde yayımlanan ve fotoğraftaki dükkanların sahibi olan esnaflar tarafından yalanlanan reklamlarında ısrarlı...

Dün bazı gazetelerde yayınlanan ve Samanyoluhaber'in gündeme getirdiği CHP'nin seçim reklamları 'yalan' çıkmıştı.

İstanbul Levent'teki ****** Oto Sanayi Sitesi'ndeki bazı esnaflar, gazetelerde kendi dükkanlarının fotoğrafını CHP reklamında kullanıldığını görünce yaşadıkları şaşkınlığı Samanyoluhaber mikrofonlarına anlatmış, böylesi bir siyasi oyuna alet edilmelerinden dolayı kızgın olduklarını belirtmişlerdi.

Pazar günü çekilen fotoğraflar için "Bir dergiye kapak yapmak için" açıklamasının yapıldığını söyleyen esnaf, "Bu fotoğraf için herkese 50'şer YTL verdiler. Çekerken de şöyle etrafa toprak kum falan attılar. Pis bir görüntü olsun diye. Bizim hurdacı arkadaşlar da fotoğrafa girmiş. Yerlere gazete mazete attılar. Fotoğrafı çektiler" şeklinde konuşmuştu.

Esnaf, fotoğrafın yalan ve fotomontaj olduğunu iddia ederken, CHP, seçim kampanyasını 'yalan' reklamla sürdürmekte kararlı...

Bugünkü birçok gazete söz konusu reklamı 'aynen' yayınlarken, CHP'nin tepkilere cevap vermemesi soru işaretlerine neden oldu.

İşte bugünkü bazı gazetelerde 'tekrar' yayınlanan 'Yalanını da al git' reklamı...lazkopat
tıfıl
tıfıl

Mesaj Sayısı : 23
Kayıt tarihi : 12/07/07

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz